GABINET MASAŻU
KLASYCZNEGO "HEAVEN"

Krzysztof Bałakier
Ul. Pionierów 10 A
11-040 Dobre Miasto

Gabinet Czynny :
Pon. - Pt. 9.00 - 17.00
Sobota telefonicznie

 

Kontakt:

Kom. 603 274 775

 

 

e-mail:

heaven.gabinet@gmail.com

 

 

 

 Rodzaje masażu

 


Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

góra strony 


Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.
Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.

Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel jest to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony. W tej chwili w praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, iż masaż relaksacyjny jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych. Jest to taki filar na którym opiera się cała technika relaksacji, wszelkie zabiegi, którym się poddajemy aby się zrelaksować. Prosty przykład: Sluchamy muzyki aby się odprężyć. W momencie, gdy zostanie nam zrobiony taki masaż zrelaksujemy się jeszcze mocniej jeszcze intensywniej i ....trwalej.

Masaż to sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stanu zdrowia, gdyż działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.

góra strony 

Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia).Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami.

Od wielu lat stał się on niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonego mięśnia pomaga rozluźnić go i zapobiega późniejszym uszkodzeniom.

 

 
Masaż sportowy jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć, np. w wieloetapowych wyścigach kolarskich czy wielodniowych turniejach siatkarskich czy piłkarskich. W tych przypadkach masaż pozwala im szybciej odzyskać siły.

 


Masaż odchudzający - zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.
 

 

Masaż kontralateralny - u podstaw tego masażu leżą założenia z zakresu neurofizjologii. Oddziaływanie masażu na zdrową kończynę aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych za pośrednictwem skrzyżowań naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej o ok. 30%. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów i co za tym idzie szybszego procesu gojenia. Dzięki jego zastosowaniu można przyspieszyć zrost kostny średnio o 2 tygodnie, co może zapobiec wielu charakterystycznym zmianom podczas długotrwałego unieruchomienia kończyny


 

Masaż stóp - różne obszary na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częścią ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd.
Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach.
Strefy ciała biegną wzdłuż od palców nóg do głowy na obu stronach parzyście.

 

 

Masaż dłoni - delikatna skóra dłoni narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, częsty kontakt z wodą oraz środkami chemicznymi. Masaż dłoni poprawia cyrkulację krwi, poprawnie wykonany przywraca elastyczność oraz regenerację skórze. Warunkiem dobrego masażu jest jego poprawne wykonanie. Masaż jest metodą leczenia fizykalnego. Jest to zespół ruchów wykonywanych w określonym, czasie w określonym tempie i w określonym kierunku – zgodni z przebiegiem naczyń krwionośnych, naczyń limfatycznych i mięśni, wykonywany nie uzbrojona ręką masażysty. Przy masażu nie rozciągamy skóry. Natężenie masażu dłoni, czas jego trwania uzależnione jest od elastyczności skóry oraz stopnia napięcia mięśni. Im skóra jest cieńsza, delikatniejsza masaż powinien mieć mniejsze natężenie.


Masaż twarzy - zabieg o właściwościach relaksujących i stymulujących. Poprawia owal twarzy, wygładza zmarszczki oraz  usuwa napięcie mięśni. Stosowany regularnie odmładza.

 

 

Body energiser detox - Zabieg polega na zanurzeniu stop w wodzie na 30 minut. W tym czasie zakodowany program dokonuje terapeutycznej jonizacji wody i w konsekwencji powoduje delikatny ruch dodatnich i ujemnych ladunkow w organizmie, pobudza to komórki naszego organizmu, do natychmiastowego intensywnego wydalania toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu do wody (świadczy o tym zmiana koloru wody

 Detoksykacja, czyli odtruwanie to problem współczesnych ludzi. Szybki rytm życia, stres, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska prowadzą do kumulacji wszelkiego rodzaju toksyn w organizmie (metali ciężkich, toksyn bakteryjnych, produktów przemiany materii itd).

 

Aby stwierdzić czy problem odtruwania dotyczy również Ciebie, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 • Czy często złościsz się lub jesteś agresywny/a?
 • Czy często odczuwasz zmęczenie i spadek nastroju?
 • Czy masz problemy ze skupieniem się?
 • Czy miewasz stany obniżonego nastroju?
 • Czy łatwo popadasz w irytację?
 • Czy cierpisz na częste bóle głowy?
 • Czy miewasz bóle stawów?
 • Czy często stosujesz środki przeczyszczające?
 • Czy występują u Ciebie wzdęcia, zaparcia, biegunki?
 • Czy masz żylaki?
 • Czy zdarzają Ci się bóle w okolicy wątroby, trzustki, żołądka lub jelit?
 • Czy miewasz nieświeży oddech?
 • Czy krwawią Ci dziąsła?
 • Czy nie masz apetytu i czujesz się przejedzony/a?
 • Czy miewasz nagłe obfite poty?
 • Czy masz wrażenie ze jesteś chory/a, a badania tego nie potwierdzają?

Jeżeli choć na kilka z tych pytań odpowiesz twierdząco oznacza to, że Twój organizm wymaga detoksykacji. Jednym z najlepszych sposobów umożliwiających usunięcie toksyn z organizmu są tzw. kąpiele elektro-wodne zestawem Body Energiser Detox. Jest to jedna z metod leczniczych zaliczanych do elektrolecznictwa - działu nauk medycznych zajmującego się wykorzystaniem prądu stałego w procesach terapeutycznych.
 
Działanie Body Energiser Detox :
 
Body Energiser Detox poprzez receptory stóp pobudza komórki, które zaczynają intensywnej "pracować", co przekłada się na natychmiastowe intensywne wydzielanie toksyn i innych szkodliwych substancji do krwi. Następnie substancje te są przenoszone i wydalane poprzez pory stóp do wody.
 
Efekty zabiegu oczyszczania organizmu zestawem Body Energiser Detox : 
 
 • Potencjał błon komórkowych uzyskuje optymalne wartości.
 • Zmienia się pH przestrzeni wewnątrztkankwej, zmniejsza się opór i potencjał redoksowy krwi, usprawniając wydalanie produktów przemiany materii z organizmu.
 • Uaktywnia naturalne funkcje wydalania.
 • Pobudza organizm do zwiększonego usuwania metali ciężkich.
 • Aktywuje część parasympatyczną autonomicznego układu nerwowego, co powoduje poprawę samopoczucia (często użytkownicy podczas zabiegu kąpieli elektro-wodnej nóg relaksują się do tego stopnia, iż siedząc usypiają).
 • Powoduje głębokie oczyszczenie skóry (użytkownicy po kilku zabiegach stwierdzają zanikanie nieprzyjemnego zapachu nóg).
 

  

  góra strony

 

Masaż kamieniami - Relaksacyjny zabieg masażu kamieniami łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm.

W naszym ciele rozmieszczone są ośrodki energii zwane w jodze czakrami, które znajdują się w sąsiedztwie ważnych narządów wewnętrznych, odpowiedzialnych np. za gospodarkę hormonalna czy metabolizm. Tworzą swoistą mapę, po której porusza się doświadczony masażysta. Dzieki temu możliwe jest usprawnienie przepływu energii przez zmęczony albo chory organizm, pozbycie się tej negatywnej i ogólne wzmocnienie ciała.

Masaż przeprowadza się rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi i zimnymi marmurowymi, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, a zawarta w nich energia z głębin mórz - zbawienna dla naszego organizmu. Kamienie wulkaniczne doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane długo trzymają ciepło.

Masaż kamieniami zaleca się osobom, które są nadmiernie zestresowane i przemęczone pracą, a także tym prowadzącym mało aktywny fizycznie tryb życia. Pomocny może się jednak okazać również w przypadku zbyniego przetrenowania, gdy mięśnie są zbyt napięte i bolą. 

 

 

Wskazania do masażu:

 • otyłość
 • okres rekonwalescencji
 • stany po urazach OUN
 • nerwice typu psychogennego
 • choroby układu krązenia
 • zaparcia
 • urazy ortopedyczne
 • choroby reumatyczne
 • stany poudarowe
 • rwa kulszowa i rwa ramienna
 • choroba Reynauda
 • mózgowe porazenie dziecięce (MPD)
 • porażenia i niedowłady

http://www.porady.tv/video/57/Masa%C5%BC-gor%C4%85cymi-kamieniami

http://www.porady.tv/video/382/Relaksuj%C4%85ca-moc-kamieni 

Powyższe linki przedstawia w skrócie na czym polega masaż kamieniami wulkanicznymi. Źródło www.porady.tv 

 

góra strony